Tabără de muzică și dansuri populare

Scopul taberei este promovarea dansurilor și a muzicii populare. Participanții pot alege dintre nivelele intermediar sau avansat. Anul acesta nu vor fi cursuri de instrumente muzicale.
Paleta educațională se schimbă anual, care conține dansuri aparținând Câmpiei Transilvaniei, de exemplu dansuri din Pălatca, Buza, Bonțida și Lacu, predate de instructori și muzicieni profesioniști.
Programul taberei, în afară de cursuri, conține și prezentări, activități de pedagogie muzeală, concerte, proiecție de filme și baluri tematice.

Grup țintă: tineri peste 17 ani, adulți indiferent de vârstă.
Perioadă: 8 august 2021-15 august 2021
Tarif tabără: 600 lei/persoană (preț cu TVA).

Regulile în vigoare pe timpul taberelor, având în vedere situația epidemică:
Numărul participanților va fi limitat în funcție de cele prescrise în perioada respectivă de autorități, în ordinea indicării intenției de a participa. În caz de suprasubscriere, solicitanții vor fi trecuți pe o listă de așteptare.
Vor fi primiți doar participanți pe toată durata taberei.
Oaspeți neînscriși în tabără, nu vor putea participa la programe.
Spre deosebire de anii anteriori, nu se pot înscrie grupuri.
Schimbul de partener de dans nu este permisă. Toți participanții vor sosi cu partener.
Având în vedere numărul redus de participanți, se poate alege doar dintre nivelurile de cursuri intermediar și avansat.
Participanții trebuie să prezinte oricare dintre următoarele:
Adeverință de vaccinare (participanții de vârsta peste 18 ani)
Rezultatul unui test pentru depistare anticorpi.
Rezultat negativ al unui test PCR făcut cel mult cu 48 ore înainte de începutul taberei.
Momentan, reglementările/măsurile epidemiologice nu permit organizarea taberelor. Cu toate acestea, sperând, în schimbarea circumstanțelor, ne pregătim de primirea unui număr limitat de participanți. Cu toate acestea rezervăm dreptul de a anula evenimentele.

Kiss Zsuzsanna
Email: kallosa.valaszut@gmail.com