Családos tábor

A tábor alatt szülő és gyerek közösen vehet részt különböző kézműves foglalkozásokon (agyagozás, fafaragás, nemezelés, bőrdíszművesség, bútorfestés, varrás, szövés-fonás). Mindezek mellett népi játékokat tanulhatnak, néptánc- és népdaloktatáson, múzeumpedagógiai foglalkozásokon vehetnek részt.

Az egyik napot a táborozók az alapítvány tulajdonában levő felsőtöki tangazdaságban tölthetik. Itt megismerhetik a gazdaságot, szabadtéri játékokon vesznek részt, hagyományos ételek elkészítését leshetik el (pl. pánkó, kürtőskalács, kenyérsütés).

Célcsoport: családok.

Időpont: 2019. július 21-28.

1. Az étkezések rendjét mindenkinek be kell tartania. Étkezések után az ebédlőt bezárjuk. Órarend:
    • Reggeli: 07.45–08.45
    • Ebéd: 13.00–14.30
    • Vacsora: 19.00–20.00
  1. A programokon kötelező a részvétel szülőnek, gyereknek egyaránt.
  2. A szülő a gyerekkel (8 éves korig) együtt vesz részt a kézműves foglalkozásokon.
  3. A kézműves műhelyeket foglalkozás után mindenki saját maga után rendbe teszi.
  4. A népdaloktatáson kötelező a részvétel mindenkinek.
  5. A „könyvtár” csak szabadidő alatt nyit ki.
  6. 23.00 órakor villanyoltás minden gyerek számára. Kérjük a szülőket és gyerekeket, tartsák ezt tiszteletben!
  7. 23.00-tól a felnőtt táncház, a „könyvtárazás” a konferencia teremben zajlik, hogy ne zavarjuk azokat, akik pihenni szeretnének.
  8. Gyerekek a tábor területét csak szülő kíséretével hagyhatják el.
  9. Nem táborozó barátok, rokonok látogatása csak szabad program idején megengedett.

Megjegyzések:

• A táborban csak azokat a családokat fogadhatjuk, akik az egész hetes programon részt vesznek.
  • Minden gyereknek kötelezően kell hozni orvosi igazolást.
  • Programok alatt tilos a telefonhasználat.
  • A szervezők fenntartják a programváltoztatás jogát.

Pap Tímea
Email: kallosa.valaszut@gmail.com