O parte din cursurile noastre pot fi livrate online prin intermediul platformei Zoom sau la cererea clientului se poate utiliza o altă platforma online.
Clienții vor intra în posesia serviciilor la data menționată în contract, stabilită de comun acord de ambele părți la momentul semnării contractului.
Cursuri de artă populară :
Cursurile de educaţie în domeniul artei, culturii, obiceiurilor şi meşteşugurilor tradiţionale se plătesc online, serviciul fiind presat fizic
Clienții vor intra în posesia serviciilor la data menționată în contract, stabilită de comun acord de ambele părți la momentul semnării contractului.
Tabere/Evenimente:
Taberele și evenimentele noastre se plătesc online, serviciul fiind prestat fizic.
Clienții vor intra în posesia serviciilor la data menționată în contract, stabilită de comun acord de ambele părți la momentul semnării contractului.
POLITICA DE RETUR
Cursuri online:
Clientii nu pot renunța/anula serviciile noastre dupa efectuarea plății și acceptarea termenilor și condițiilor contractului.
Clienții pot renunța la serviciile noastre până la momentul efectuării plății.
Cursuri de artă populară :
Clienții pot renunța la plata serviciilor noastre, fără penalități în cazul retragerii cu mai mult de 30 de zile înainte începerii cursului: unitatea noastră urmând să returneze întreaga suma achitată clientului. Returnarea sumei de către societatea noastră se va efectua către client în maxim 30 de zile lucrătoare.
În cazul retragerii cu mai puțin de 30 de zile înaintea începerii cursurilor se retine 100% din valoarea avansului, și se restituie diferența in cazul in care s-a efectuat plata integrala a cursului.
Tabere/Evenimente:
Clienții pot renunța la plata serviciilor noastre, fără penalități în cazul retragerii cu mai mult de 30 de zile înainte începerii Taberei/Evenimentului: unitatea noastră urmând să returneze întreaga suma achitată clientului. Returnarea sumei de către societatea noastră se va efectua către client în maxim 30 de zile lucrătoare.
În cazul retragerii cu mai puțin de 30 de zile înaintea începerii Taberei/Evenimentului se retine 100% din valoarea avansului, și se restituie diferența in cazul in care s-a efectuat plata integrala a Taberei/Evenimentului.
Dacă ați rezervat sau achiziționat un pachet de servicii tip tabere/evenimente, a cărui executare nu a început încă, aveți posibilitatea să anulați și să renunțați la serviciile noastre fără penalități în anumite condiții. Conform art. 13, alin (3) din OG nr. 2/2018, acest lucru este posibil doar în cazul “unor circumstanțe inevitabile și extraordinare care se produc la locul de destinație sau în vecinătatea imediată a acestuia și care afectează în mod semnificativ executarea pachetului sau care afectează semnificativ transportul pasagerilor la destinație”. În această situație aveți posibilitatea de a obține și o rambursare completă a oricărei plăți.